Dne 9. srpna 2019 se četlo a koncertovalo u malé hospůdky-bufetu na Churáňově. Akce měla název "První churáňovská poetická smršť" a jak vidno z první fotografie, jejímž autorem je M. Balík (stejně jako všech ostatních fofografií), účast byla poměrně hojná.

CHUR1

Se svými texty vystoupili v tomto pořadí: prozaik a písničkář Kamil Pešťák (Plzeň), Michal Štěpánek (Strakonice), Jan Ziny Vávra (Vimperk), Roman Darmošlap Szpuk (Vimperk), Petr Šulák (Volary), Ferry Klišík (Volary) a Sebastian Petrpan (Zruč - Senec).

CHUR2

 čte Michal Štěpánek ze Strakonic

 CHUR3

čte Roman Darmošlap Szpuk z Vimperka

CHUR4

čte Petr Šulák z Volar

CHUR5

čte Ferry Klišík z Volar

Po literatuře přišla na řadu hudba, o kterou se postarala kapela Řepešín 432 - dle zpětných ohlasů naprosto vynikající!  Tancovalo se a řádilo, jak se na poetický sraz sluší. Návštěvou nás poctil i básník ze Stach Jirka Staněk, Aleš Palán, na koni přijela samotářka Dagmara z Krousova a objevil se i organizátor kulturních akcí na Rábí Miroslav Zámečník. Poděkování patří také ostatnímu obecenstvu za jeho ctěnou přízeň a za nápad uspořádat tuto akci paní Lence Jiroušové, majitelce bufetu Pod Stadionem.

CHUR6