Pražské hlavy jsou souborem 77 velkoformátových fotografií využívajících metodu rorschachových testů.

Pozvanka 5 hlav N

Povídačka + Popíječka + Prohlížečka – ve čtvrtek 20. 7. 2023 + Café Samsa Řehoř + 18.30 (Pasáž Lucerna, vedle Divadla ABC)

Milí přátelé – totiž takhle: Pověsil jsem s Jirkou Jandou svoji fotovýstavu 5 pražských hlav, Jirka mi půjčil svoje luxusní rámy, vyhnali jsme od stolků všechny zanícené kafaře a teď doufám, že to na ně nespadne. A jelikož mám hlavu stále v budoucnosti (nebo kde), odškrtl jsem si – hotovo, splněno – a zapomněl jsem na veřejnou trachtaci, vernisáž a slavnostní uvedení, nebo jak se všechny ty chlastačky jmenují. Čili tento týden, ve čtvrtek, učiním etiketě zadost!

Výstava je malinká, pasáž před kavárnou veliká, přijďte všichni, ať to ucpem! Čekám Vás já, dobrá plzeň, pár velkoformátových fotek v duchu Arcimbolda (kdyby uměl fotit), povídání a praktické cvičení s kamerou Kodak Panoram No. 1 z roku 1905, na kterou jsem to fotil.

Během seance navrátíme hlavy těmto ctihodným osobnostem: svobodným pánům Jáchymovi Ondřeji Šlikovi z Holíče a Kryštofu Harantovi z Polžic a Bezdružic, parašutistům z výsadku Anthropoid Jozefu Gabčíkovi, Janu Kubišovi a jednomu neznáméhu Keltovi ze zbraslavského oppida Závisti.

 

Váš BVÚ

---

O projektu Pražské hlavy:

„BVÚ & Amored v symbolické rovině vracejí hlavy historickým osobnostem, které o ně v Praze přišly.“

Pražské hlavy jsou souborem 77 velkoformátových fotografií využívajících metodu rorschachových testů.

Pražské hlavy byly fotografovány v letech 2008-23 na klasickou filmovou emulzi původní panoramatickou kamerou KODAK PANORAM No.1 z roku 1905.

Pražské hlavy mapují především tyto události:

1) Popravu 27 českých pánů na Staroměstském náměstí 21. června 1621

2) Posmrtnou dekapitaci československých parašutistů po hrdinném boji v Chrámu sv. Cyrila a Metoděje 18. června 1942

3) Kult hlav pražských keltských kmenů objevený (a některými hitoriky zpochybňovaný) v pozůstatcích hlavní brány zbraslavského oppida Závist

Pražské hlavy nebyly dosud nikde vystavovány. Výstava je prodejní, dotazy na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

bvu samsa hlavy