Dne 9. srpna 2019 se četlo a koncertovalo u malé hospůdky-bufetu na Churáňově. Akce měla název "První churáňovská poetická smršť" a jak vidno z první fotografie, jejímž autorem je M. Balík (stejně jako všech ostatních fofografií), účast byla poměrně hojná.

CHUR1

Se svými texty vystoupili v tomto pořadí: prozaik a písničkář Kamil Pešťák (Plzeň), Michal Štěpánek (Strakonice), Jan Ziny Vávra (Vimperk), Roman Darmošlap Szpuk (Vimperk), Petr Šulák (Volary), Ferry Klišík (Volary) a Sebastian Petrpan (Zruč - Senec).

 

CHUR2

 čte Michal Štěpánek ze Strakonic

 

 CHUR3

čte Roman Darmošlap Szpuk z Vimperka

 

CHUR4

čte Petr Šulák z Volar

 

CHUR5

čte Ferry Klišík z Volar

Po literatuře přišla na řadu hudba, o kterou se postarala kapela Řepešín 432 - dle zpětných ohlasů naprosto vynikající!  Tancovalo se a řádilo, jak se na poetický sraz sluší. Návštěvou nás poctil i básník ze Stach Jirka Staněk, Aleš Palán, na koni přijela samotářka Dagmara z Krousova a objevil se i organizátor kulturních akcí na Rábí Miroslav Zámečník. Poděkování patří také ostatnímu obecenstvu za jeho ctěnou přízeň a za nápad uspořádat tuto akci paní Lence Jiroušové, majitelce bufetu Pod Stadionem.

CHUR6


Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit

Ohniště a autorova tvorba z posledích let na startovači

Básnická sbírka Pavla Kukala "Ohniště" na startovači.

Text pro okamžik

Z ročenky Staré milenky na 2017

BÁSNÍK JE NA POČÁTKU POTRAVNÍHO ŘETĚZCE, STARÁ MILENKA NA JEHO KONCI…


Smyslem první Ročenky v roce 1998 bylo napsat hezkou péefku a informovat přátele a hlavně nepřátele o vědeckých pekuliaritách Vědeckého studia. Upozornit, že zde na serveru Severu existuje skupina lidí, která mu může být velice blízká. Nyní nám – asi poprvé – dochází, že od té doby uplynulo osmnáct let. Hoď kamenem, kdo jsi bez umění! říkáme. Símurgh, král ptáků, přeletěl Údolí závrati a začal se bát létat. Obivan Kenobi na planetě Opic lepí pytlíky a nechce být nebezpečný, ale umí zabít ve čtverci tři na tři. Kouzelnickej pohled na život je škodlivej, napíše na konci života Rowlingová, – nás ostatní čeká bitva, v níž i vdovy přijdou o své muže. „Básníci jsou čistí, milí, / překvapí vás svojí pílí.“(Jen více básní o básnících!)

 

Patrik Linhart