Zdravíme vás!

 Máme za sebou se spoluautorkou Míšou Sýkorovou mravenčí a mnohdy detektivní práci na sestavení první ucelenější antologie básníků strakonického regionu, která obsáhne autory 20. a 21. století a z větší části je zaměřená na současníky. Autory starší pojedná ve zvláštní kapitole regionální historik Karel Skalický, knížku obrazově doprovodí členové volného uskupení Fotografové Strakonice. Petr Kalaš si vzal na starost grafiku, typografii, redigování knihy a navrhnul parádní trička, tašky nebo placky.

Kampaň slouží k pokrýtí nákladů na tisk a vazbu knihy, která vyjde na cca 200 stranách v minimálním nákladu 200 kusů. Můžete tomu pomoct tak, že tuhle informaci pošlete dál. Nebo si knížku ode dneška  předplaťte v rámci crowdfundingové kampaně za férovou cenu 220 Kč. Můžete si vybrat i z řady dalších, menších či větších odměn, které vám za váš příspěvek na Startovači nabízí. Věnujte tomu, prosím, pár minut a zvažte, jestli nemůžete podle svých možností nějakým způsobem přispět.

Díky!

Všechno podstatné se dozvíte tady, včetně informací o odměnách: https://www.startovac.cz/projekty/basnici-strakonicka/

Ukázky z knížky postupně přibývají na Facebookové: stránce https://www.facebook.com/strakobasnici/

A šířit povědomí o kampani můžete pomoct třeba i pozváním svých FB přátel na tuhle událost: https://www.facebook.com/events/1957156034524075/


Michaela Sýkorová a Michal Štěpánek


Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit

Text pro okamžik

Z ročenky Staré milenky na 2017

BÁSNÍK JE NA POČÁTKU POTRAVNÍHO ŘETĚZCE, STARÁ MILENKA NA JEHO KONCI…


Smyslem první Ročenky v roce 1998 bylo napsat hezkou péefku a informovat přátele a hlavně nepřátele o vědeckých pekuliaritách Vědeckého studia. Upozornit, že zde na serveru Severu existuje skupina lidí, která mu může být velice blízká. Nyní nám – asi poprvé – dochází, že od té doby uplynulo osmnáct let. Hoď kamenem, kdo jsi bez umění! říkáme. Símurgh, král ptáků, přeletěl Údolí závrati a začal se bát létat. Obivan Kenobi na planetě Opic lepí pytlíky a nechce být nebezpečný, ale umí zabít ve čtverci tři na tři. Kouzelnickej pohled na život je škodlivej, napíše na konci života Rowlingová, – nás ostatní čeká bitva, v níž i vdovy přijdou o své muže. „Básníci jsou čistí, milí, / překvapí vás svojí pílí.“(Jen více básní o básnících!)

 

Patrik Linhart